Всі лауреати Нобелівських премій 2008 року визначені


« Лауреат далекий від світу   |   Нобелівська премія по фізиці присуджена вченим із США і Японії »


Сьогодні, 13 жовтня, був названий останній з числа лауреатів Нобелівської премії в поточному році. На тлі світової фінансової кризи недивно, що премія в області економіки присуджена людині, що передбачила рецесію на світовому ринку.
Володар нагороди - викладач Прінстонського університету США Пол Кругман . За словами економіста, не дивлячись на спостережувану в даний час рецесію, обвалу світових ринків не відбудеться. Як відзначив економіст в інтерв′ю Reuters, нагородження небагато змінить звичний перебіг його життя, але після церемонії він продовжить дослідження в даному гранично актуальному для всіх питанні.
Отже, останній з володарів Нобелівських премій цього року оголошений. Як повідомлялося раніше, Премії миру-2008 удостоєний Марті Ахтісаарі , спецпосланник генсека ООН по Косово і екс-президент Фінляндії. Як наголошується на офіційному сайті Нобелівської премії, нагорода присуджена за зусилля, прикладені Марті Ахтісаарі у вирішенні проблем міжнародних конфліктів протягом останніх тридцяти років.
Саме він і запропонував в 2007 році, через два роки після свого призначення на пост спецпредставника, план врегулювання косовського конфлікту. Він же брав участь у вирішенні конфліктних ситуацій в Північній Ірландії і Індонезії. На рахунку Ахтісаарі допомога в питаннях виведення Австрії з міжнародної ізоляції.
Нобелівська премія по фізіології і медицині присуджена дослідникам, що працювали над питаннями боротьби з ВІЧ і раком, французам Люку Монтенье (один із засновників Усесвітнього фонду по вивченню і запобіганню Сніду) і Франсуазу Барр-синусси (розділ департаменту регуляції ретровірусних інфекцій в Інституті Пастера), а також почесному професорові Німецького центру ракових досліджень Харальду цур Хаузену .


Tags: , , , , , , , , ,

Лауреати 2008


Схожі записи

on August 22nd 2008 in Лауреати 2008